Botoks Uygulamaları

Botoks Uygulamaları

Botoks Uygulamaları

Çalışmasını kısıtlamak istediğimiz veya kontrol etmek istediğimiz kasların içine ‘botolinumtoksin’ adını verdiğimiz solüsyonu terk ederek bu kasların aktivitesini azaltmayı hedefliyoruz. Diş hekimliğinde sıklıkla uygulama sebebi diş sıkma / gıcırdatma durumu veya gülüş hattının çok yukarıda olması nedeniyle diş eti gülümsemesi ( diş etlerinin çok görünmesi) durumudur. Diş sıkmaya neden olan çok güçlü kaslar vardır.Bu kaslar zamanla güçlenir.

 

Güçlenmiş kaslarla istemsiz veya gün içinde farkında olmadan yapılan diş sıkma giderek daha rahatsızlık verecek hal alır . Botoks uygulaması ile bu kasların gücü kontrol altına alınabilir. Masseter kası ve temporal kas içine yapılan botoks ağzı kapatmaya ve kapalı tutmaya yarayan iki kasın gücünü azaltır.Yüzümüzde belirli bölgelerde bulunan mimik kasları dudakları hareket ettirmeye yardımcı olur. Bazı kişilerde üst dudak gülümseme esnasında çok yukarı çıkar ve diş etlerinin fazlaca görünmesine sebep olur.Üst dudağı hareket ettiren kasa yapılan botoks uygulaması ile gülümsemeniz daha estetik görünebilir.

 

Botoks uygulaması zararlı mıdır ?

Eğitimli kişiler tarafından yapıldığında kesinlikle hayır. Diş hekimleri çene-yüz bölgesi anatomisine oldukça hakimdir.Uygun  dozlarda ve uygun arlıklarla yapılan botoks  tedavinize yardımcı olmakta , gülüşünüzü tamamlamaktadır.

 

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.