İmplant Gebze

İmplant Gebze

İmplant; eksik dişleri tamamlamak için çene kemiğine yerleştirilen ve kemikle daha sonra kaynayan vidadır.  İmplant Gebze dokulara uyumlu olan titanyum ası verilen materyalden imal edilir. Titanyumdan imal edilmesinin nedeni kemikle uyum sağlaması ve sağlam olmasıdır.  İmplantlar tek diş eksikliklerinde yan dişlerin kesilmesine gerek kalmadan boşlukların doldurulmasını sağlar.  İmplant yapımında yaş sınırı olmamakla beraber kemik gelişimini tamamlanması gerekir. Buda gençlerde 17-18 yaşından başlayarak sınırsız olarak her yaşta yaptırılabilir. İmplant uygulanacak kişinin ağız bakımı ve diş etlerinin sorunlu olup olmadığı kontrol edildikten sonra tedaviye başlanır.

İmplant Gebze

İmplant Gebze Uygulama Aşamaları

  • İmplant yapımının sorunsuz ve süresiz olması için hastanın yaşı ve doğru teşhis çok önemlidir.
  • Diş hekimleri hastaya klinik ve radyografik muayene yapıldıktan sonra implantların hangi ölçüde olup olması ayarlanır ve çene genişliği incelenir.
  • Nadir durumlarda çene sorunları düzeltilerek belirli bir süre sonran implant yapımı gerçekleştirilir.
  • İmplantların başarılı olması için tedaviden sonra ağız ve diş sağlığına çok dikkat edilmelidir.
  • Kişilere uygun protez ve implant takmayı İmplant Gebze yapılmalıdır.

İmplant ve kemiğin kaynaşması için 8 hafta geçmesi gerekir. İyileşen diş etinden sonra implant’a protez takılır. Doğal dişle aynı işlevi gören sağlam yapıya sahiptir. Diş rengine uygun protez tamamlandıktan sonra implant yapımı tamamlanır. Kişilerin normal hayatlarında besinleri daha rahat çiğnemeyi ve sindirmeye yardımcı olur.

İmplant Gebze Tedavi Sonrası

İmplant tedavisinden kısa süre sonra normal şekilde yeme içme gerçekleşebilir. Tedaviden sonra hastalar daha iyi çiğneme, diş yapısını estetik görünmesi, köprü ve sabit protezlere göre İmplantlar daha az dokuya zarar verirler. Ağızdaki bütün dişlerini kaybeden hastalar için ağız ve kemik yapılarına uygun hareketli protez yapılmaktadır. İmplant uygulaması kişilerin görünümleri olumlu olarak değişimi için psikolojik kolaylık ve rahatlama sağlanmaktadır. Aralıklı şekilde boşluk olan diş yapılarını en iyi şekilde tamamlayan İmplant Gebze yeni teknoloji sayesinde dişlerde görüntü kirliliği oluşturan kancalar kullanılmakta beraber doğal diş yapısıyla aynı olan dişleri istenilen aralıkta dişlerin yerine yapılmaktadır.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.