İmplant Cerrahi Gebze

İmplant Cerrahi Gebze

İmplant, eksik dişleri tamamlamak için çene altına tutturulan vidalara verilen isimdir. İmplant’ın halk dilindeki ismi kök verme olarak bilinir. İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra vücudun bir parçası haline gelir ve uzun süre kalıcıdır. İmplant en çok diş protezinin işe yaramadığı zamanlarda alternatif seçenek olarak kullanılıyor.

Protez olan ve halk dilinde damak olarak bilinen yöntem bazı durumlarda yerinden oynayabiliyor. Bu tür durumların gerçekleşmemesi için de implant yöntemi kullanılıyor. Implant yapılırken çevre dişlere hiçbir şekilde zarar verilmemektedir.

İmplant Cerrahi Gebze

İmplant Tedavi Süresi Ne Kadardır?

İmplant yapıldıktan sonra tedavi süresinin tamamlanması için alt dişlere yapılan işlemde 2 ay, üst dişlere yapılan dişlerde 3 ay beklemek gerekir. Tabi bu tedavi süreci kişiden kişiye göre ve implant cerrahinın yapıldığı yere göre değişiklik gösteriyor. Gebze’de implant cerrahi Gebze hizmetinden yararlanmak isterseniz bu konuda profesyonel destek alacağınız birçok merkez bulabilirsiniz.

İmplant yönteminin etki etmesi için kemik tozu kullanılır. Kemik tozu özel bir yöntem olduğu için iyileşme süresi ortalama 2 ay daha uzar. Fakat kemik tozu sadece implant’ın yetersiz kalması durumunda kullanılır.

 

İmplant İçin Yaş Sınırı Var mı?

İmplant yöntemi için kesin bir yaş sınırı yoktur. Kemik yaşının oturması için erkeklerde 16-17 yaş, bayanlarda 18 yaş gerekir. Bunun sebebi de kemik yaşı oturmadan implant etki etmez. İlerleyen yaş dönemlerinde ise herhangi bir sakınca görülmez.

 

İmplant Yönteminin Herhangi Bir Tehlikesi Var Mı?

İmplant yöntemi işinde uzman hekimler tarafından yapıldığı takdirde hiçbir zararı bulunmuyor. Dişinize implant uygulanırken lokal anestezi sayesinde hiçbir ağrı hissetmezsiniz. Bunun için tedirgin olmanıza gerek yok. Özellikle implant cerrahi Gebze  de bulunan implant cerrah hekimleri bu konuda çok titiz davranıyor.

Birçok hastanın merak ettiği konu ise implant takıldığı zaman düşüp düşmediğidir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber implant takıldıktan sonra %90 oranında başarı gösteriyor. İmplant doku uyumlu titanyum metalinden yapıldığı için de sağlığa hiçbir şekilde zararı dokunmuyor. Fiyatlar ise uzmana ve hastaneye göre farklılık gösteriyor. Bunun için implant cerrahi Gebze merkezlerini arayıp fiyatlar hakkında bilgi almanızda fayda var.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.