İmplant Cerrahi Çayırova

İmplant Cerrahi Çayırova

Dişler, vücudun küçük ama önemli birer parçasıdır. Dişler sayesinde konuşma ve beslenme gibi pek çok ihtiyaç giderilir. Kaliteli bir yaşam için dişler vücudun olmazsa olmazıdır. Ancak bazı sebeplerden dolayı dişler zamanla dökülebiliyor. Yaşlılık, hamilelik, kalsiyum eksikliği ve çeşitli hastalıklar nedeniyle dökülen dişlerin yerini doldurmak artık mümkün.

Önceki dönemlerden bu yana eksik kalan dişleri tamamlamak için protez tedavisi uygulanıyordu. Hala devam eden protez tedavisinin yanında son zamanlarda implant tedavisi de oldukça yaygın. Fakat protez dişler uzun süreli kullanımlarda sallanma, dökülme ve hassasiyet gibi rahatsızlıklar verirken implant dişler de bu sorunlar asla görülmüyor. Siz de implant cerrahi Çayırova hizmeti ile ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İmplant Cerrahi Çayırova

İmplant Cerrahisi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki implant tedavisi her yerde yapılamaz. Bu tedaviyi uygulayabilmek için eğitim almak gerekir. implant cerrahi Çayırova Merkezinde implant tedavisi yaptırabilirsiniz. İmplant, titanyum adı verilen maddeden yapılır ve bir çivi olan bu malzeme vücuda hiçbir zarar vermez. İnsan vücudu titanyum maddesine bağışık olduğu için alerjik reaksiyon göstermez.

Diş hastanesine implant tedavisi için gittiğinizde uygulamanın yapılacağı bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu sayede operasyon esnasında hiçbir ağrı yaşamazsınız. Ardından implant takılacak yere malzemeyi tutturmak için bir parça takılır. Sonrasında implant bu parçaya takılır. İşlem bu kadar basittir ve acı vermez.

İmplant İyileşme Süresi

İmplant uygulamasının iyileşme süresi alt dişlerde 2 ay, üst dişlerde 3 ay sürmektedir. Tabii kişiye göre bu süre daha az ya da daha fazla olabilir. İyileşme süresini etkileyen bir başka etken de doktordur. Doktor ne kadar deneyimli ise ve ne kadar büyük başarı gösterirse iyileşme süresi de o kadar kısa olur. İmplant tedavisi uygulanırken kemik tozu kullanılırsa tedavi süresi ortalama 2 ay daha uzayabilir.

Verimli sonuç alabilmek için ve çok fazla ücret ödememek için implant cerrahı Çayırova Merkezinde implant tedavisi yaptırabilirsiniz. Bu hastanenin hekimleri implant tedavisi almış ve alanında uzman kişilerdir. Uygulama %90 oranında başarı sergiler ve uzun yıllar doğal dişiniz gibi implant dişlerinizi rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.