Gebze İmplant

Gebze İmplant

Diş implantları Gebze İmplant tek diş kayıpları yaşanan diş yerleri için doğal diş yerine geçen ve diğer dişlere uyumlu yapılmasıyla en çok tercih edilen diş tedavilerindendir. Ağızda yaşanacak tek diş kayıpları diğer dişlerin çiğneme potansiyellerini de etkilemektedir. Bu nedenle besinlerin daha iyi çiğnene bilmesi ve hızlı şekilde sindirile bilmesi için dişlerin insan hayatın en önemli noktasıdır. Çiğneme güçlü yaşanan çenelerde çene hasarına neden olarak başka sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. İmplantların alt, üst veya iki çeneye yapılması mümkündür. İmplantlar olmayan herhangi bir veya birden fazla dişin yerine yapılabilecek en estetik görünümlü tedavidir. İmplantların çeneye vida atılarak birkaç hafta çene dinlendirildikten sonra vidaların dokularla ve çeneyle kaynaması gerçekleşmesi beklenir.

Gebze İmplant

Gebze İmplant Nedir

Diş ekme olarak ta bilinen implantlara vidalı diş olarak ta bilinmektedir.  Gebze İmplant her bireyi muayene ettikten sonra ağzı ve diş yapısına uygun tedavi uygulaması yapılmaktadır. İmplant vidalarının kalınlığı ve genişliği istenilen farklılıkta olması ve implant yapılacak kişinin çene kemiği implant vidasını kabul etmesi ve kaynayacak genişlikte ve yükseklikte olması gerekmektedir. r. Buda hangi hastaya hangi vida uygulanacağının iyi tercih edilmesi gerektiğinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İmplant yapılacak diş etlerinin tamamen sağlıklı olması ve herhangi bir diş iltihabı ya da problemi olmamalıdır. Sorunsuz şekilde gerçekleşen kaynamalardan sonra protez diş bireylerin ağız ve diş yapılara uygun şekilde takılmaktadır.

Gebze İmplant Yapım Aşaması

Sağlıklı ağız ve diş yapısı sağlandıktan sonra gerekli implant( vida) çene kemiğiyle birleştirilir. Bu sürecin iyileşmesi ve vidanın çene etlerine kaynaması beklenir. Bu bekleme süresi 3 ve 6 ay arasında değişmektedir. Gebze implant, İyileşme süresi bireylerin bünyelerine göre değişiklik göstermektedir. İmplant yapılana kadar geçici protez yapılmaktadır. Dişlerin ve çenenin durumuna göre hareketli ya da sabit protez yapılmaktadır. İyileşme sağlandığında diş rengine ve yapısına uygun protez takılmaktadır. Her eksik bir diş için bir implant tedavisi gerçekleştirilir. İmplant tedavisinin hiçbir riski ve sonrasında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

 

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.