Gebze İmplant Cerrahi

Gebze İmplant Cerrahi

Dişler, insan vücudunda bulunan en önemli organlardan biridir. Dişler sayesinde besinler çiğnenir ve beslenme olayı gerçekleşir. Dişleri dökülen, dişi ağrıyan ya da herhangi bir diş problemi yaşayan insanlar bunun değerini çok iyi bilir. Diş, kemikten oluşan parçalardır ve çeşitli problemler çıkarabilir. En basiti diş dökülmesidir. İmplant cerrahi yöntemi de boş kalan diş yerlerini dolduran vidalara verilen isimdir.

İmplant yöntemi diğer diş tedavilerine göre ayrı bir uzmanlık gerektiren branştır. Normal bir hastaneye gittiğinizde dişinize implant yapılmasını söylüyorlar ve bu işlemin gittiğiniz hastanede yapılmadığını belirtiyorlarsa şaşırmanıza gerek yok. Bu durumda Gebze’de bulunan Gebze implant cerrahi merkezine gidebilirsiniz.

Gebze İmplant Cerrahi

Neden Gebze İmplant Merkezi?

Gebze implant cerrahi hekiminiz size dişinize implant yapılması gerektiğini söylüyorsa mutlaka Gebze’de bulunan diş sağlığı merkezini ziyaret etmelisiniz. Burada görev yapan diş hekimleri implant yöntemi alanında gerekli eğitimleri almıştır ve alanında uzman oldukları için tedavi süreci daha kısa ilerlemektedir. Başka diş sağlığı merkezlerinde implant işlemi istenilen sonucu veremeyebiliyor.

Gebze’de bulunan diş sağlığı merkezinde implant cerrahi yöntemi diğer merkezlere göre çok daha uygun fiyatlarda oluyor. Bu nedenle Gebze implant cerrahisini tercih edebilirsiniz.

İmplant Cerrahisi Nasıl İlerler?

İmplant tedavisinin amacı bir şekilde yok olan dişlerin yerine yapay diş koyulmasıdır. Bu dişler damağa bir vidaya benzer bir madde ile tutturulur ve ardından implant denilen vidalar takılır. Bu işlem yapılırken kişiye lokal anestezi uygulanır ve bu sayede hiçbir ağrı sızı oluşmaz. İmplant cerrahisinden sonra da uzman hekimler tarafından yapılan tedavide problem yaşanmaz.

Implant dişler tedavi sürecinin ardından çok rahat bir şekilde kullanılır. Düzenli bakım gerektiren bu yöntem sayesinde birçok insan eksik kalan dişlerine kavuşuyor.

 

İmplant Cerrahisi İyileşme Süreci

İmplant cerrahisinin iyileşme süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Fakat ortalamaya bakıldığı zaman bu süreç alt dişlerde 2 ay, üst dişlerde 3 ay olarak belirlenmiştir. Gebze implant cerrahi diş sağlık merkezine implant cerrahisi uygulatırsanız çok kısa sürede iyileştiğinizin farkına varabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için Gebze implant cerrahisi diş sağlık merkezini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.