Gebze Diş

Gebze Diş

Dişler kaliteli yaşamın olmazsa olmaz parçasıdır. Beslenmeyi ve konuşmayı sağlayan dişler döküldüğü zaman çok büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. En basit örneği konuşmada pelteklik ve yemek yemede güçlük görülür. Bu nedenle eksik kalan dişlerin tamamlanması için protez dışında implant tedavisi uygulanır.

İmplant tedavisi her hastanede uygulanan bir yöntem değildir. Bu yöntemi uygulamak için ayrı bir eğitim almak gerekir. Gebze diş merkezleri de bu alanda gerekli eğitimleri almış uzman hekimler ile çalışmaktadır. Burada çalışan hekimlerin hepsi implant tedavisinde %90 başarı sergiliyor.

Gebze Diş

İmplant Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

İmplant tedavisi Gebze diş takibi ve kontrolü cerrahi operasyon ile yapılır. Bunun için ağrı ve acı çekilmemesi bakımından lokal anestezi uygulanır. Bu durumda hiçbir şey hissetmeden eksik dişlerinizi tamamlatmış olursunuz. İmplant eksik dişleri tamamlamak için kullanılan bir vidadır ve titanyum malzemesinden üretilmiştir. Titanyum maddesi vücudun bağışık olduğu bir maddedir ve bu nedenle hiçbir yan etki göstermez.

Damağın içerisine bir malzeme yerleştirilir ve bu malzemenin içine implant adı verilen vida takılır. Bu esnada hiçbir şey hissetmezsiniz. Birçok hasta implant yaptırmaktan çok korksa da aslında korkulacak bir durum yoktur.

 

İmplant Kullanmanın Avantajları

İmplant kullanmanın birçok avantajı vardır. Bu dişler doğal dişlerinizden farksız olacağı için görüntü bakımından da doğal görünür ve normal dişlerinizle çiğneyebildiğiniz her şeyi implant dişlerle de çiğneyebilirsiniz. Protez diş gibi kayma ve düşme yapmadığı için kullanım kolaylığı sağlar ve hiçbir şekilde ağrı sızı hissettirmez.

İmplant dişler uzun yıllar kullanılabilir yeter ki doğru bakım yapılsın. İlk etapta özel jel kullansanız da sonrasında böyle bir ilaca gerek yoktur. Rutin diş bakımını yaptığınız takdirde implant diş kullanımında bir problem yaşamazsınız. Ayrıca implant yapılırken çevre dişler hiçbir şekilde zarar görmez. İmplant yapılırken çevre dişler hiçbir şekilde zarar görmez.

 

İmplant Cerrahi Ücretleri

İmplant cerrahisinin ücreti implant yapılacak bölgeye göre değişkendir. Hastanenin kalitesine göre ve implant yapacak hekime göre fiyatlar farklılık gösterir. Fakat Gebze diş merkezlerinde yapılan implant cerrahileri oldukça uygun fiyatlarda yapılır. Fiyatlar ve tedavi hakkında net bilgi alabilmek için hasta ile birebir görüşmenizde fayda olacaktır. Hastanenin kalitesine göre ve implant yapacak hekime göre fiyatlar farklılık gösterir. Fakat Gebze Diş Hastanesinde yapılan implant cerrahileri oldukça uygun fiyatlarda yapılır.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.