Diş Temizliği Gebze

Diş Temizliği Gebze

Diş temizleme zamanla dişlerde meydana gelen plak ve tartarın dişlerden arındırılması işlemi olarak tanımlanabilir. Tartar ya da diş taşlarının dişte birikmesine izin verilirse zamanla bakteri oluşumu meydana gelir. Dişlerin temizlenmesi ve parlatılması işlemlerinin temel amacı diş yüzeyinin pürüzsüz ve temiz hale getirilmesidir. Böylece bakteriler dişlere zarar vererek diş sağlığını tehdit edemez. Diş temizliği Gebze polikliniği hizmet vermektedir. Yapılan temizleme işlemi diş eti hastalıklarını önlemede en etkili yöntemdir.

Diş Temizliği Gebze

Diş temizliği nasıl yapılır?

Profesyonel diş temizliği diş hekimi tarafından yapılır. Diş temizliği Gebze ilçesinde profesyonel olarak yapılabilmektedir. Diş hekimleri ağızda oluşan plak ve tartarları dişlere zarar vermeden hafifçe kaldırmak için özel aletler kullanırlar. Diş hekimi muayene sırasında tüm dişlerin ya da belirli bölgelerin temizlenmesi gerektiğine karar verebilir. Standart diş temizliğinde diş hekimi artıkları, plakları, diş taşlarını, dişlerin arasından ve diş eti çizgisinden temizler. Her dişi parlatmak için polisaj yapar. Gerekli görülürse bazı diş aralarını temizler. Hastanın eğer çok ileri seviyede diş eti rahatsızlığı yoksa diş temizliği ultrasonik cihazlar yardımıyla yapılmaktadır. 30 dakika ile 45 dakika arasında süren bu diş taşı temizliği işlemi hastanın diş taşı birikimine göre daha uzun sürelere çıkabilmektedir. Bu tarz durumlarda dişin temizlenmesi için lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaktadır. Hatta bazen hastaya cerrahi müdahale bile gerekebilir. Diş temizlemenin yanında ağız içi probleminde olduğu bu işlem tipinde seans süresi artar ve yapılacak işlemler değişir. Genel olarak diş temizleme işlemi acı veren bir işlem değildir. Anestezi altında olmadan yapılan temizlik işleminde çok ufak sızlamaların dışında hastanın canını yakacak herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Diş temizliği dişe zarar verir mi?

Diş hekimlerine en çok sorulan sorulardan biri bu sorudur. Ancak şunu net olarak söyleyebiliriz ki diş temizliği yapılırken kullanılan hiçbir ekipmanın dişleri aşındırıcı veya diş etine zarar verici bir özelliği bulunmaz. Yalnızca temizlik sonrasında hastanın rahatlayan diş etlerinde soğuk ve sıcağa karşı kısa süreli hassasiyet oluşabilir. Diş temizliği son derece faydalı ve diş etlerini rahatlatan sağlıklı, hijyenik, çürük oluşumunu önleyici bir tedavi yöntemidir.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.