Diş Polikliniği Darıca

Diş Polikliniği Darıca

Sağlıklı bir ağız yapısı, güzel bir gülüş ve öz güvenimizin tamamlanması için sağlıklı ve beyaz dişlere ihtiyacımız vardır. Estetik kaygıların önem kazandığı günümüzde ağız bakımı çok önemlidir. Dış görünüşünüzle fark yaratmak için mutlaka temiz ve bakımlı dişlere ihtiyaç duyarsınız. Ağız kokusu ve rengi sararmış dişlerden dolayı sosyal alanlarda kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bu nedenle düzenli olarak diş polikliniğine gitmeli ve gerekli bakımları yaptırmalısınız. Evde kendi kendinize uyguladığınız ağız ve diş bakımları tek başına yeterli olmamaktadır. Bu nedenle belirli periyotlar ile diş polikliniği Darıca polikliniğine giderek ağız sağlığınızı kontrol ettirmelisiniz. Sizin gözle göremediğiniz diş çürükleri ve iltihaplanmalar olabilir. Özellikle dişlerin arka ve iç kısımlarında oluşan bu sorunlar eken dönemde sadece diş hekimleri tarafından görülebilir.

Diş Polikliniği Darıca

 Diş Tedavisi Olmanın Önemi

Yaş ilerledikçe dişlerimizin doğal periyodik döngüsü değişir. Doğumdan sonra çıkan süt dişi diye nitelendirdiğimiz dişler dökülür ve yerine ömür boyu kullanacağımız sağlıklı dişler çıkar. Ancak dış faktörler ve bizden kaynaklanan faktörlerle bu dişlerimizde sorunlar oluşur.  Dişlerin tamamen kaybedilmemesi ve eksiksiz şekilde tamamlanması için diş tedavisinin önemi çok büyüktür. Çocukluk döneminden sonra kaybolan dişlerin yerine yeisi çıkmaz. Bu nedenle dişleri tamamen kaybetmemek için diş polikliniği Darıca merkezlerinde tedavi şarttır. Ağız sorunları tüm vücudu ve psikolojimizi etkileyen sorunlardır. Genel vücut sağlığının korunması için diş tedavisi olmazsa olmazdır.

Diş Polikliniğinde Cerrahi Müdahale

Çürüyerek kaybolmuş, doğuştan çıkmamış ve farklı nedenlerden dolayı tamamen kaybettiğiniz dişlerin yerine uygun protezler yerleştirilerek ömür boyu kullanabileceğiniz sabit bir diş yerleştirilir. İmplantasyon adı verilen bu işlem son yıllarda çok rağbet görmektedir. Çünkü oynar protezler insanların rahat yemek yemesini engeller. Ağız içerisinde sürekli hareket halindedir. Ancak sabit protez kendi dişiniz gibi olduğu için kullanımı kolay ve rahattır. İyi bi cerrah tarafından uygulanan sabit protez ömür boyu sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu nedenle çene cerrahisi işlemleriniz için acele etmeden iyi bir poliklinik araştırmalısınız. Sağlıklı dişler ve sağlıklı gülüşler için profesyonel diş tedavisi hizmeti almanız önemlidir.  Alanında uzman olmuş hekimlere diş polikliniği Darıca merkezine giderek tedavi olabilirsiniz.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.