Diş Beyazlatma Gebze

Diş Beyazlatma Gebze

İletişimin ilk göze çarpan dişlerin temiz ve estetik durması bireylerin psikolojik rahatlığı ve öz güvenleri açısından oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Diş Beyazlatma Gebze diş kliniği sayesinde beyaz dişlere sahip olmak için yapılan uygulamadır. Diş beyazlığı ana renk beyaz ve ana renk sarıya yakın kemik rengi vardır. Bunları olumsuz olarak etkileyen diş etmenler sigara, çay ve kahve gibi diş rengini etkileyen içeceklerdir. Diş beyazlatma uygulaması her bireye sorunsuz şekilde uygulanabilir. Sene bir ya da iki defa yapılan bu uygulama diş renginde 2-3 tona kadar açılma sağlamaktadır. Diş beyazlaştırılırken dişler genel olarak temizliği de yapılmaktadır. Belirli seanslarla da diş beyazlatmada yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Gebze

Diş Beyazlatmayı Gerektiren Diş Koyuluk Nedenleri

  • Aşırı kahve, çay ve asitli içecekler
  • Sigara benzeri tütün maddeleri
  • Yaş ilerlemesi
  • Dişlerde yapılan tedavi sonrası
  • Uzun süreli kullanılan antibiyotik ilaçların etkisi
  • Fazla Flor alımı
  • Uzun süre diş sıkma rahatsızlığı

Diş sıkma uzun süre dişlere baskı yapıldığı için diş sinirlerinin canlılığını etkilemektedir. Diş beyazlatma olarak yeni teknolojiyle lazerli diş beyazlatma uygulaması da bulunmaktadır. Diş Beyazlatma Gebze diş hekimleri diş beyazlatmanın hekim kontrollerinde olması gerektiğini belirtmektedir. Gebze bulunun diş kliniğinde istenilen diş bakımları yapılırken her ayrı diş problemleri için ayrı diş hekimleri bulunmaktadır. Bu nedenle ister birey ister çocuk hasta olsun istenilen en iyi hizmeti verilmektedir.

Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer

Diş beyazlatma yapıldıktan sonra diş etlerindeki hassasiyet 1-2 gün içerisinde geçmektedir. Beyazlatma bireylerin diş yapılarına göre 6 ay ve 1 yıl arasındadır. Beyazlatma sonrası düzenli diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve gargara yapımıyla bu süre uzatılabilir. Beyazlatma sonra en az iki hafta kahve, sigara gibi maddelerden ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Diş hekimleri diş beyazlatmadan önce dişler de oluşan kirli tabakayı ve diş taşları temizlendikten sonra beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Diş beyazlatma jelleri dişlerde belirli süre hassasiyete neden olabilir. Diş Beyazlatma Gebze hekimlerinin önerisi çok sıcak ve çok soğuk içeceklerden uzak durulmalıdır.

 

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.