Darıca İmplant

Darıca İmplant

İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Darıca implant eksik dişlerin yerine son teknolojiyle titanyum malzemeden yapılan bir uygulamadır. Uygulama gerçekleştikten sonra ömür boyu rahatlıkla kullanım sağlayan implantlar kişiye kendi dişinin konforunu yaşatır. Yani hastalar herhangi bir sebepten dolayı kaybetmiş oldukları dişlerin yerine kendi dişlerine çok yakın özellikte olan yeni dişlere sahip olabilmektedir.

Darıca İmplant

İmplant uygulamasından önce: Diş hekimi hastanın ağız filmini çeker. Çene kemiği kalitesi ve miktarını ölçer. Bu aşama kullanılacak implanta karar verme açısından oldukça önem taşır. Uygulamaya geçilmeden önce operasyonun tüm aşamaları hasta ile paylaşılır. Diğer bir önemli nokta ise ağız içi hijyeni ve sterilizasyonu sağlamaktır.

Uygulama sırasında: Darıca İmplant tüm hijyen ve sterilizasyon sağladıktan sonra diş hekimi implant yapılacak olan yerdeki diş etini cerrahi operasyonla açar. Çene kemiği ortaya çıktıktan sonra implant yapılacak olan bölgeyi kemiğe yük bindirmeden gerekli boşluğu açar ve implantı vidalar. İmplant üstü kapatma vidasıyla kapatılır ve açılan diş eti tekrar dikilir. Bundan sonraki aşama implant ve kemiğin bütünleşmesi için 1-3 ay arası bekleme süresi vardır. Bu süre takılan implantın markasına göre değişkenlikgöstermektedir.

İmplant sonrasında: Darıca İmplant operasyonu sonrası cerrahi işlem bölgesinde şişlik olması normaldir. Çene kemiğinde implant için açılan yuva diş etinde az da olsa travmaya neden olmaktadır. Bu travmayı daha kolay atlatabilmek için buz kompresi yapmak gerekebilir. İmplantın çene kemiğine olan uyuşumunu bekleyene kadar uygulama bölgesinde yiyecek yememeye özen gösterilmelidir. Ağızdaki eksik diş bölgelerine uygulanan her implantın üzerine protezler uygulanır. Bu protezler tek bir kuron ve çoklu köprü gibi protezlerden oluşabilir veya takıp çıkarılabilen protezler uygulanır. Tüm bu işlemler hekimin analizleri sonucunda hastaya en uygun yöntemi sunması ile gerçekleşir. Tabi hastanın istek ve beklentileri de göz ardı edilmemelidir. Son noktada karşılıklı verilen kararla kişiye en uygun protez belirlenip implant işlemi gerçekleştirilir. Sürecin sonunda kişi, kendi dişinin rahatlığında ömür boyu kullanabileceği, ağız yapısına en uygun dişe kavuşmuş olur.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.