Darıca İmplant Cerrahi

Darıca İmplant Cerrahi

Dişler, yaşam kalitesini arttıran hem beslenmeyi hem de görünümün iyi olmasını sağlayan organlardır. Tüm bunlarla beraber rahatça konuşabilmeyi de sağlarlar. Dişsiz insanların konuşma tarzına bakıldığında peltek konuştukları net bir şekilde görülür. Dişlerin kıymeti kaybedildiğinde veya protez diş takıldığında daha iyi anlaşılır.

Protez dişler birçok kişiye sıkıntı veren malzemelerdir. Her ne kadar yok olan dişin yerini doldursa da istenilen konforu veremeyebilir. Bu nedenle protez diş yerine implant dişler daha çok tercih edilir. Protez dişler uzun vadeli kullanımlarda sorunlar çıkartırken implant hiçbir problem yaratmaz. Detaylı bilgi için siz de Darıca implant cerrahi ile ağız bakımı ve tedavisi için birçok merkez ile iletişime geçebilirsiniz.

Darıca İmplant Cerrahi

İmplant Nedir?

İmplant, titanyum maddesinden üretilen vidalara verilen isimdir. Titanyum, vücuda hiçbir zararı dokunmayan tam aksine çok rahat bir şekilde kabul ettiği maddedir. Bu nedenle implant dişler de vücuda çok çabuk uyum sağlar. İmplant cerrahi sayesinde birçok kişi kayıp dişlerini dolduruyor ve bu süreçte hiçbir ağrı sızı çekmiyor.

İmplant her diş hastanesinde yapılan bir yöntem değildir. Bu cerrahi işlemi uygulayabilmek için özel eğitim almak gerekir ve implant yapılan hastanelerden biri de Darıca implant cerrahi merkezi’dir. Burada bulunan uzman hekimlere implant işlemini yaptırabilirsiniz.

 

İmplant Kullanmanın Avantajları

İmplant görüntü bakımından doğal dişlerinize çok büyük benzerlik gösterir. Dışarıdan bakan biri implant kullandığınızı anlayamaz. İşlev olarak da doğal dişlerinizin görevini yürütür. Yani, doğal dişlerinizle çiğneyebildiğiniz her şeyi bu dişlerle de çiğneyebilirsiniz. Protez dişlere göre vücudun kabullenmesi daha rahattır.

Çene içerisine itinayla yerleştirilen implantlar takıldığı anda da takıldıktan sonra da hiçbir problem oluşturmaz. Ağız içerisinde fazla yer kaplamaz ve operasyon sırasında protez dişlerde olduğu gibi dişlerin küçültmesini gerektirmez. Aynı zamanda içerisindeki titanyum maddesi sayesinde diş kemiğinin güçlenmesini sağlar.

 

İmplant İyileşme Süreci

İmplant, kısa sürede lokal anestezi eşliğinde yapılan bir operasyondur. Bu nedenle ameliyat esnasında bir problem yaşamazsınız. İmplant iyileşme süreci ise alt dişlerde 2 ay, üst dişlerde 3 ay sürüyor. İmplant operasyonu esnasında kemik tozu kullanılırsa bu süre biraz daha uzuyor. Kısa sürede verimli sonuç verebilmesi için Darıca implant cerrahi merkezini tercih edebilirsiniz.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.