Darıca Diş

Darıca Diş

Kadın ve erkeklerin ortak sorunu olan diş ve diş eti hastalıkları diş polikliniklerinde erken müdahale ile tedavi edilebiliyor. Diş ve diş eti hastalıklarına müdahalede geç kalınırsa diş kayıpları ve buna bağlı olarak çene kemiği erimeleri oluşur. Çene kemiği erimesi ciddi ve cerrahi müdahale gerektiren bir durumdur. Bu nedenle diş ve ağız bakımının çocukluk döneminden itibaren yapılması önemlidir. İlerleyen dönemlerde müdahale edilmek için geç kalınmış olabilir. Diş kayıpları, beslenme alışkanlıkları, genetik faktörler, diş temizliğinin yapılmaması ve yanlış diş bakım ürünlerini kullanılması ile oluşabilir. Darıca diş merkezinde yapılan düzenli kontroller sayesinde ağız içinde oluşabilecek her türlü rahatsızlık engellenebilir.

Darıca Diş

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Son yıllarda adını sık sık duyduğumuz ve en çok tercih edilen kaplama yöntemi zirkonyum kaplamadır. Dişleri arasında boşluk olan kişilere tamamen estetik amaçlı olarak uygulanır. Zirkonyum kaplama yaklaşık 1 milimetrelik kalınlığa sahip olan yapraklardır.  İlk olarak kişinin ağız sağlığı kontrol edilir. Herhangi bir sorun varsa hekim tarafından giderilir. Dişlerin ölçüsü alınarak bu ölçülerde labaratuvar ortamında hazırlanırlar. Hastanın dişlerinin üzerinden 0.5 milimetrelik ölçüde kesitler alınır. Hazırlanan kaplamalar kişinin dişleri üzerine yerleştirilir. Kaplama işlemi çok kısa süren bir işlem olduğu için tercih edilir. Maliyeti yüksek olan bir tedavi yöntemi olduğu için bütçesi uygun olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Detaylı bilgi için siz de Darıca diş merkezine gidebilirsiniz.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Lamine kaplama, porselen kaplama ve zirkonyum kaplama olmak üzere üç çeşit kaplama yöntemi vardır. Kaplama çeşitleri içerisinde en sık tercih edilen yöntem zirkonyumdur. Zirkonyum kaplamanın avantajlarını sıralayacak olursak;

  • Zirkonyum yapısı itibari ile ışığı yansıtan bir maddedir. Bu nedenle gülümsediğinizde dişleriniz doğal gibi görünür.
  • Diş yapısına uyumu mükemmel olduğu için diş etleri ile arasında grileşme olmaz.
  • Yapısı sağlam olduğu için uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılır.
  • Kırılma, çatlama ve hassasiyet oluşumu görülmez.
  • Diş polikliniğinde 10 dakika gibi bir sürede uygulanabilir.

Zirkonyum kaplamalar diş ve diş eti ile uyum sağlayan insan sağlığına zararı olmayan kaplamalardır. Uzun süren ortodonti tedavileri ile uğraşmak istemiyorsanız gönül rahatlığı ile Darıca diş polikliniğinde yaptırabilirsiniz.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.