Çayırova İmplant

Çayırova İmplant

İmplant ya da dental implant çene kemikleri içerisine yerleştirilen ve kemiğin bu implant çevresinde iyileşerek kendisinden bir parça olarak kabul etmesi amaçlanan, titanyumdan imal edilen vida veya kök formunda yapılardır. İmplantlar eksik dişlerin yerine yapılan uzun ömürlü ve kişinin yaşam boyu kendi dişinin konforunda sorunsuz şekilde kullanabileceği son teknoloji ürünü vidalardır. Bu uygulamanın yapılmasının en büyük avantajı kaybedilen dişlerin yerine implant proteze sahip olmaktır. Ömür boyu kullanım avantajı sağlayan implantın bakımı da son derece önemlidir. İmplant yapılmayan diş kemiği zamanla fonksiyon görmediği için eriyecektir. İmplantla kemik erimesi azalacak sonra da tamamen duracaktır. Bu yüzden kemiğin korunması hastanın Çayırova implant sayesinde elde ettiği önemli bir avantajdır.

Çayırova İmplant

Uygulama sırasında: Diş hekimi çeşitli görüntüleme yöntemleriyle hastanın çene kemiğini analiz ederek hastaya en uygun implant malzemesini belirler. Hastanın ağız hijyeni uygulama öncesinde en üst düzeyde sağlanmalıdır. Bu analiz ve işlemler cerrahi işlemi başarısını büyük oranda etkilemektedir. İmplant tedavisi bir ya da daha fazla meydana gelen diş kayıplarında rahatlıkla uygulanabilir. Cerrahi işlem klinik ortamda lokalanestezi yapılarak gerçekleşmektedir. Bu işlem sırasında diş eti açılır, çene kemiğine aşamalı olarak küçük çaplı rehber delik açılır sonrasında bu delik genişletilerek implantın yerleşmesi sağlanır. Çene kemiğindeki deliğin aşamalı olarak genişletilmesi sayesinde kemik üzerinde oluşacak olumsuz etki de azaltılmış olur. Son aşama da çene kemiğinde oluşan boşluğa implant vidalanarak yerleştirilir. Çayırova implant alanında uzman diş hekimleriyle implant tedavisinde örnek gösterilecek başarılara imza atmıştır.

Uygulama sonrasında: Yaklaşık olarak 2-3 ay içerisinde implant çene kemiğine tamamen tutunur. Operasyon sonrası 2 saat boyunca herhangi bir şey yiyip içmemek, ilk 24 saat sıcak içeceklerden uzak durmak, hastanın bu süreci ağrısız geçirmesi açısından önemlidir. İmplant operasyonu sonrası cerrahi işlem bölgesinde şişlik olması normaldir. Hasta buz torbasına ağız dışından implant bölgesinden tutarak bu şişliği en aza indirebilir. Ancak tüm bu önlemlere rağmen birkaç günde duyulacak ağrı hekimler tarafından normal karşılanmaktadır. İmplant konusunda Çayırova İmplant sizlere hizmet vermekten onur duyacaktır.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.