Çayırova İmplant Cerrahi

Çayırova İmplant Cerrahi

İmplant, dişlere uygulanan bir çeşit tedavi yöntemidir. İmplant, titanyum adı verilen bir maddeden üretilir ve aslında bir çividir. Ağızda eksik kalan dişlerin yerine özel bir cerrahi operasyon ile bu vidalar tutturulur. Dişler, hayatımızın bir parçasıdır. Onlar olmadan konuşmak da, yemek yemek de çok zor hale gelir. Bu nedenle dişlerini kaybeden insanlar dişlerinin kıymetini anlıyor.

Diş tedavisi için Çayırova implant cerrahi de birçok alternatif bulunuyor. Eksik olan dişleri tamamlamak için implant ve protez tedavileri uygulanır. Protez uzun vadeli kullanımlarda bazen problem yaratabiliyor. Protez kullanan insanlar genelde protein kaymasından ve düşmesinden şikâyetçi oluyor. Fakat implant tedavisinde böyle şikâyetler görülmüyor.

Çayırova İmplant Cerrahi

İmplant Tedavisinin Avantajları

İmplant kullanmanın birçok avantajı vardır. Öncelikle implant diş doğal diş gibi durduğu için görüntü bakımından sıkıntı yaratmaz. İmplant diş uygulaması yapılırken hiçbir şekilde ağrı sızı çekmezsiniz. Lokal anestezi ile yapıldığından operasyon anında bir şey hissetmezsiniz. İmplant uygulaması uzun yıllar boyu kalıcıdır ve bakımı çok kolaydır. Doğal dişlerinizin gördüğü işlevin hepsini implant dişte de bulabilirsiniz.

Çayırova implant cerrahi her hastanede yapılan bir tedavi değildir. Bu yöntemi uygulayabilmek için diş hekimlerinin özel eğitim alması gerekir. Çayırova Diş Sağlığı Merkezinde implant tedavisi yaptı da bilirsiniz. Buradaki hekimler hem bu alanda eğitim almış hem de işinde çok başarılı uzmanlardır.

İmplant İyileşme Süresi Ne Kadar?

Eksik kalan dişlere implant uygulaması yapıldığında alt dişler ortalama 2 ayda, üst dişler ortalama 3 ayda iyileşir. Fakat implant cerrahisi yapılırken bazı durumlarda kemik tozu kullanılır. Kemik tozu kullanıldığı zaman iyileşme süresi ortalama 3 ay daha uzayabilir. İyileşme süresi implant cerrahisi yapan hekimin başarısına göre ve kişiye göre değişebilir.

Etkili sonuç alabilmek ve tedavi süresini en aza indirebilmek istiyorsanız mutlaka Çayırova implant cerrahi merkezini tercih etmelisiniz. Burada bulunan uzman hekimler en iyi şekilde implant tedavisi uygulayarak eksik dişlerin tamamlanmasını sağlıyor. Uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz takma dişler sayesinde artık daha özgüvenli ve huzurlu bir yasak sürebilirsiniz.

 

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.