Diş Çayırova

Diş Çayırova

Diş poliklinikleri her türlü diş hastalıklarınızda sizlere tedavi imkânı süren özel olarak açılan tedavi merkezleridir. Ortodonti, implant ve kamplama gibi diş estetiğine giren tedavilerde diş polikliniklerini tercih edebilirsiniz. Diş Çayırova poliklinikleri donanımlı ve güvenilir yerlerdir. Poliklinikte kullanılan malzemeler, aerator, anguldruva, piyasamen, mikro motor, frezler, kavitron, hava spreyi, su spreyi, ayna, sont, diş hekiminin fiziki muayene için kullandığı el aletleri, tükürük emici, lazer, diş çekimi aaletleri, dolgu ışın cihazı, ağız içi görüntüleme kameraları, rubber dam, otoklav ve çene görüntüleme cihazlarıdır. Bu cihazlar genel olarak tüm diş polikliniklerde bulunur. Muayene ve tedavi sırasında diş hekimlerinin en önemli yardımcılarıdır.

Çayırova Diş

Diş Polikliniğinde Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Diş Çayırova polikliniğine altı ay da bir rutin ağız bakımı için gelmeniz gerekir. Bakım için geldiğinizde ilk olarak diş hekimi sont yardımı ile ağız içini inceler. Altı aylık süre içerisinde diş taşı oluşmuş ise kavitron yardımı ile diş minesi üzerinde oluşan bu tartarları temizler. Daha sonra diş üzerinde kalan yabancı maddeleri arındırmak için hava şırıngası tutar. Aynı zamanda suction ile ağız boşluğuna dolan maddeleri çeker. Bu işlemlerden sonra dişlerinizde ve diş arkalarınızda diş çürüklerinin olup olmadığını inceler. Diş eti sağlığını kontrol eder. Ağzınızı çalkalamanızı söyleyerek diş ve ağız bakımınızı sonlandırır.

Diş Kaybı Sonrasında Neler Yaşanır?

Diş temizliği ve bakımı düzenli yapılmadığı zaman diş çürümeleri ve buna bağlı olarak diş kayıpları yaşanır. Dişlerinizi kaybettiğiniz zaman yemek yerken diş boşluğu olan yerde batma ve kanamalar oluşabilir. Diş boşluğunda zaman içerisinde enfeksiyonlar meydana gelir ve ağız kokusu oluşur. Diş etinde kanamalar başlar. Bu kanamalar zaman içerisinde tüm ağız boşluğuna yayılabilir. Tek bir dişin kaybedilmesi bile tüm vücudunuzu olumsuz etkiler. Bu nedenle diş kayıpları yaşamamak için ağız bakımınıza önem vermeniz gerekir. Diş kaybı psikolojinizin bozulmasına da neden olan bir durumdur. Diş ekliğinde sosyal ortamlarda kendinizi kötü hissederek özgüven eksikliği yaşayabilirsiniz. Estetik görünümünüzü bozduğu için rahatsız olursunuz. Bu nedenle altı ay da bir mutlaka Diş Çayırova polikliniğine giderek tedavi olun.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.