Çayırova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Çayırova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Tek bir çatı altında bütün diş hekimlerini toplayan Çayırova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi en iyi imkânlarda tedavi hizmeti sunmaktadır. Ağız ve Dişlerle ilgi bütün problemleri belirleyerek çözme ulaştıran merkez hekimleri bulunmaktadır. Diş ve ağızla ilgili olan bütün bölüm hekimleri bir merkez altında toplanması verilecek hizmetlerin bireyler tarafından zamandan tasarruf sağlamaları amaçlanmaktadır. Bu merkezlerde diş çektirme, çürük tedavisi, diş beyazlatma, estetik gülüş tasarımı, ortodonti gibi birçok alanda hekimler bulunmaktadır. Sağlıklı dişler için çocukluk çağından başlaya kontroller gerekir. Gelişimin ve diş yapısının nasıl ilerlediğine bakarak kişiye uygun tedaviler uygulanmaktadır.

Çayırova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Diş Sağlığı Nasıl Korunur

Ağız ve Diş sağlığının korunmasında dişleri kaybetmeden problemin fark edilmesi çok önemlidir. Çayırova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ‘ne yılda iki defa normal diş kontrollerine gidilmelidir. Diş çürümelerinin doğal olarak önlenmesi için;

  • Dişlerin düzenli fırçalanması
  • Diş ipi kullanımı
  • Tatlı ve şekerli yiyeceklerden kaçınmak
  • Sigara ve asitli içecekler tüketilmemesi
  • Düzenli diş kontrollerinin yapılması
  • Dişleri sert cisimlerle karıştırmamak
  • Ceviz, Fındık gibi kabuklu yiyecekleri dişlerle kırmamak

Diş ve Ağız sağlığı için ilk önce ağız sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Diş etlerinden kaynaklanan iltihaplar dişlere daha hızlı zarar vererek diş dokularının kaybına neden olabilir. Bu nedenle diş fırçalarken kanayan diş etleri için hekimlere başvurulmalıdır.

Çayırova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Dişlerin düzenli şekilde kontrol ve fırçalanmasına rağmen diş etlerinde kanamalar görülüyorsa hekimler kanamaların başka hastalık belirtileri olacağı düşünerek ayrıntılı doktor kontrolleri istenebilir. Bu gibi durumlar nadir görünse de diş eti kanamalarında erken teşhis çok önemlidir. Diş çürüklerinin temizlenmesi ilerlemesi durumunda diş dokularının kaybına ve çene kemiklerinin hasarına neden olabilir. Bu durumlarda çekilecek röntgenle genel durumlar anlaşılmaktadır. Dişler besinlerin ezilmesine ve daha rahat sindirilmesine yardımcı olan en önemli etkenlerdir. Dişlerin işlevini görememesi birçok hastalığın ortaya çıkmasını tetikler. Çayırova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi diş kayıplarını önlemek için kontrol ve tedaviler yapmaktadır. İnternet üzerinden numaralarından iletişime geçilerek randevu alınabilir.

(0262) 643 78 00 - 08

Sorularınız için randevu alabilirsiniz.